Home Aktualności Do Mereczowszczyzny
Do Mereczowszczyzny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 03 Wrzesień 2019 07:26
Polska Fundacja Kościuszkowska serdecznie zaprasza na 
Podróż Historyczną „Jesienne Polesie”

Brześć – Hruszowa – Janów Poleski – Pińsk – Motol – Łohiszyn – Kosowo Poleskie - Mereczowszczyzna 

TERMIN: 21-23.09.2019
PROGRAM:

1 dzień
Wyjazd godz. 7:00 z Warszawy,(ul. Parkingowa) krótki postój na śniadanie we własnym zakresie przed granicą, przekroczenie granicy Polsko-Białoruskiej, przybycie do Brześcia. Wycieczka pieszo-autokarowa z pokazaniem najciekawszych miejsc, m.in. siedziby Urzędu Wojewódzkiego wybudowanego w okresie międzywojennym, budynku gimnazjum - które ukończyła Krystyna Krahelska; zwiedzanie Twierdzy Brzeskiej oraz Muzeum Odzyskanych Wartości. Odrobina czasu wolnego. Wyjazd w kierunku Pińska, po drodze krótki przystanek w Hruszowej pod Dębem Dewajtis. Przejazd do Worocewicz, muzeum Napoleona-Ordy, następnie Janów Poleski, pomnik Napoleona Ordy, kościół Podwyższenia Krzyża Św., krzyże upamiętniające męczeńską śmierć Andrzeja Boboli. Przyjazd do Pińska, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Po śniadaniu zwiedzanie Pińska z miejscowym przewodnikiem, (Pińsk w 2019 jest kulturalną stolicą Białorusi) katedra, d. kościół franciszkanów, kolegium jezuitów, dom Ryszarda Kapuścińskiego. Przejazd do Muzeum Polesia w Motolu. Łochiszyn – kościół z obrazem M.B. Łochiszyńskiej – Królowej Polesia. Obiadokolacja. Nocleg w okolicach Iwacewicz.

3 dzień
Śniadanie. Przejazd do Mereczowszczyzny – miejsca urodzenia (4.02.1746 r.) Tadeusza Kościuszki   Zwiedzanie kościoła w Kosowie Poleskim, miejsca chrztu Tadeusza Kościuszki, Udział w uroczystościach 15-lecia Muzeum w Mereczowszczyżnie, Złożenie kwiatów przed pierwszym na Białorusi pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Zwiedzanie muzeum, Pałac Pusłowskich w odbudowie. Dworek Kościuszki i Pałac Pusłowskich były spalone w 1942 r przez partyzantów radzieckich. Obiad. Brześć, czas wolny na zakupy, Wieczorny przyjazd do Warszawy.


Cena 660 PLN


Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota na całej trasie, ubezpieczenie NNW i KL,
         Nocleg w pokojach 2-osb. HB (śniadanie+obiadokolacja), 
Cena nie zawiera: kosztów wiz – 70 PLN i biletów wstępów do zwiedzanych obiektów 20 EUR. 
Paszport – termin ważności nie krótszy niż 90 dni od daty zakończenia imprezy. Zdjęcie do wniosku wizowego, kolorowe, en face
Zgłoszenia udziału: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; tel 22 625 49 77; 604 539 672