O Kamieniu Pamięci

Kamień Pamięci
W ramach tegorocznych obchodów 220 rocznicy bitwy pod Maciejowicami, Towarzystwo Miłośników Maciejowic planowało uczcić pamięć nieżyjących już wybitnych historyków, którzy przez wiele lat przyjeżdżali do Maciejowic i wygłaszali referaty na sesjach popularno-naukowych i Sympozjach Kościuszkowskich oraz wspierali nasze działania mające na celu przywrócenie obchodów kościuszkowskich, upamiętnienie pola bitwy i rozwój ruchu turystycznego. Do osób takich należeli: profesorowie: Stanisław Herbst, Andrzej Zahorski,
Leonard Ratajczyk oraz gen. Zygmunt Walter Janke. Klemens Kurzyp wieloletni prezes Zarządu Oddziału Garwolin Polskiego Towarzystwa Historycznego. Na kamieniu tym miały znaleźć się także nazwiska Stefana Roli, założyciela i wieloletniego prezesa Towarzystwa Miłośników Maciejowic oraz Mariana Paproty wieloletniego sekretarza TMM i naczelnika gminy.
W związku z opóźnieniem prac kamieniarskich i formalności związanych z budową tego upamiętnienia byliśmy zmuszeni przesunąć termin  budowy i odsłonięcia kamienia.

Budowę Kamienia Pamięci wsparło finansowo do dnia dzisiejszego 13 osób i instytucji, (kolejność na liście w zależności od wysokości wpłat)
NADLEŚNICTWO GARWOLIN
ANDRZEJ WÓJCIKOWSKI
LESZEK PAWLONKA  BAD POLESIE
METROL – SPÓŁDZ. USŁUGOWO-PRODUKCYJNA
RAJMUND MĄCZYŃSKI
GRZEGORZ MIANOWSKI
ZAKŁAD STOLARSKI  K. GÓRKA
STANISŁAW GÓRSKI
JACEK ŁOSKOT
ANNA MILLER
STANISŁAW BRZEZIŃSKI
WITOLD POBOŻY
WALDEMAR MICHALCZYK

Ponieważ upamiętnienie to powstanie ze składek społecznych, Towarzystwo Miłośników Maciejowic zwraca się do swoich członków i sympatyków oraz przedsiębiorstw i instytucji o wsparcie finansowe naszych działań i wpłaty na nasze konto:
Towarzystwo Miłośników Maciejowic, 08-480 Maciejowice, ul. Rynek 2.
Alior Bank :  44 2490 0005 0000 4500 4176 4779

Wszyscy darczyńcy będą wymienieni w czasie uroczystości odsłonięcia kamienia i upamiętnieni w księdze pamiątkowej naszego Towarzystwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *