Rajd pieszy szlakiem Tadeusza Kościuszki

Radj pieszy szlakiem Tadeusza Kościuszki

Rajd w Małogoszczu

 

Szczegóły imprezy:

   

Wydarzenie w 220 rocznicę Insurekcji Kościuszkowskiej. Zaplanowano trasę wiodącą przez dwa powiaty. 
Po raz pierwszy 7 czerwca wyruszy Rajd Szlakiem Kościuszki (powstańców). W tym roku ma on wyjątkowy charakter, związku z przypadającą 220 rocznicą Insurekcji Kościuszkowskiej. Trasa rajdu wiedzie przez tereny powiatów:  jędrzejowskiego i włoszczowskiego.

   


6 czerwca 1794 roku do Małogoszcza przybyły powstańcze wojska Tadeusza Kościuszki po stoczonej bitwie pod Szczekocinami przeciwko połączonym siłom armii rosyjskiej i pruskiej. Wojska polskie przebywały tutaj do godzin popołudniowych 9 czerwca 1794 roku, kiedy to wyruszyły w stronę Kielc. Rannych, wśród których był słynny chorąży grenadierów Bartosz Głowacki  umieszczono na plebani, w szkole, w kościele Św. Krzyża oraz „Betanii”, które zostały zamienione na lazarety. Pochowano tu również dwóch walecznych generałów: Józefa Wodzickiego i Jan Grochowskiego.

  
 

W tym roku organizowany jest rajd pieszy upamiętniające te wydarzenia. Uczestnicy odwiedzają miejsca, w których przebywał Tadeusz Kościuszko wraz ze swoim wojskiem.

  
 


Rajd rozpocznie się 7 czerwca o godzinie 08.30 gawędą historyczną przy Dworze w  Ludyni. O godzinie 09.00 uczestnicy wyjdą na trasę rajdu. Zakończenie rajdu przewidziane jest na godzinę 16.00 w Zagrodzie Edukacyjnej  Ostoja Dworska Leśnica.

   


W imprezie mogą wziąć udział drużyny reprezentujące organizacje społeczne, mundurowe, szkoły, turyści indywidualni oraz osoby niepełnoletnie pod opieką dorosłych.
Informacje o imprezie dostępne są także na stronie Urzędu Miasta i Gminy Małogoszcz -Urzędu Gminy Krasocin –Agencji Turystycznej Geotravel – Facebook Zagrody Edukacyjnej Ostoja Dworska.   

Zgłoszenia należy przesłać do 31 maja na adres email:ostoja.dworska@op.pl

   

Szczegóły organizacyjne Grzegorz Szymański tel. 663-530-787
W trakcie rajdu organizowane będą także konkursy.

 

Karta zgłoszenia

Krótki opis rajdu

Rajd w Małogoszczu

Regulamin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *